Adwokat Łomża

Zakładanie i likwidacja spółki z pomocą adwokata

Kancelaria Wynimko oferuje kompleksowe usługi podmiotom gospodarczym. Dzięki współpracy z adwokatem mają Państwo pewność, że wszystkie czynności realizowane podczas prowadzenia działalności gospodarczej są zgodne z prawem. Ofertę kierujemy nie tylko do przedsiębiorstw, ale także do osób zamierzających założyć własną firmę. Zapraszamy do kontaktu zarówno mieszkańców miasta, w którym znajduje się nasza siedziba, jak i Klientów z innych miejscowości, na przykład z Łomży.

Jak adwokat może pomóc w założeniu spółki?

Warto skorzystać ze specjalistycznego doradztwa już na etapie planowania zawiązania spółki. W kancelarii prawnej mogą Państwo bowiem otrzymać merytoryczne odpowiedzi na takie pytania, jak:

Osoba współpracująca z kancelarią prawną ma zatem pewność, że już na samym początku podjęte przez nią decyzje będą trafne, a przygotowane dokumenty – pozbawione błędów.

Obowiązujące prawo spółek Łomża

Obsługa prawna spółki

Prawo handlowe reguluje kwestie związane z całym szeregiem skomplikowanych procedur – nasz zespół zapewni kompleksowe wsparcie w tym zakresie. Udzielamy pomocy w przypadku między innymi:

  • likwidacji spółki – zakończenie działalności niesie z sobą konieczność uregulowania zobowiązań prawnych i podatkowych; adwokat zajmuje się wówczas sporządzeniem niezbędnych dokumentów, asystowaniem przy czynnościach likwidacyjnych oraz załatwianiem formalności rejestrowych;
  • rozwiązania spółki – dotyczy to spółek osobowych (jawnej, partnerskiej i komandytowej), a postępowanie nie wymusza likwidacji; proponujemy profesjonalne wsparcie podczas regulowania statusu spółki i podziału majątku;
  • przejęcia majątku spółki – kancelaria może działać na zlecenie spółki przejmowanej lub przejmującej; zapewniamy merytoryczne porady na każdym etapie tego procesu, od analiz i negocjacji, aż do finalnej integracji;
  • sporów gospodarczych – wskażemy najbardziej korzystne rozwiązanie oraz zajmiemy się reprezentacją Klienta przed sądem.

Mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw, zatem możemy świadczyć usługi doradztwa prawnego dla biznesu na wysokim poziomie. Wyróżnia nas doskonała znajomość różnych dziedzin prawa, a posiadaną wiedzę stale aktualizujemy. To umożliwia nam świadczenie pomocy również w zakresie podatków, prawa karnego skarbowego i ochrony danych osobowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, proponujemy także opcję skorzystania ze zdalnych konsultacji z adwokatem – jest to rozwiązanie przydatne zwłaszcza w przypadku osób, które nie mieszkają w pobliżu naszej siedziby, lecz w innym mieście, na przykład w Łomży.

Kompleksowa oferta Kancelarii Wynimko

Zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby, aby skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej. Możliwe są zarówno jednorazowe konsultacje, które sprawdzą się w przypadku doraźnych problemów lub chęci zasięgnięcia porady specjalisty, jak i stała współpraca na zasadach outsourcingu – adwokat będzie wówczas zajmował się bieżącymi sprawami, takimi jak analiza czy korekta umów z partnerami biznesowymi. Zapraszamy do kontaktu Klientów z Łomży i innych miejscowości.

Menu