Prawo podatkowe Augustów

Proponujemy Państwu szeroką ofertę porad i działań prawnych z zakresu prawa celnego i prawa podatkowego w Augustowie. Zapraszamy także do naszych punktów w innych miejscowościach, takich jak Zambrów, Białystok, Ostrołęka.

Prawo celne i prawo podatkowe w Augustowie

Wielu przedsiębiorców doświadczyło trudności związanych z procedurami celnymi. Niejasne dla nich przepisy, skomplikowane wymogi lub ich niewłaściwa interpretacja powodują kłopoty podczas inspekcji celnej. My owym problemom zapobiegamy oraz interweniujemy, gdy zachodzi taka potrzeba. Pracownicy Kancelarii Prawa Gospodarczego i Podatkowego radcy prawnego Marka Krzysztofa Wynimko asystują Klientom podczas procedur celnych, zajmują się kompleksowym doradztwem, dbają o właściwy pod względem prawnym przepływ towarów, czuwają nad poprawnością dokumentacji handlowej. Wnioskują o zwrot należności celnych czy odpowiednie pozwolenia. Specjaliści naszej kancelarii reprezentują także przedsiębiorców przed organami administracji celnej oraz przed sądami.

Mogą Państwo liczyć także na kompleksową pomoc prawną z obszaru prawa podatkowego. Wykwalifikowani eksperci służą pomocą w zakresie:

 • podatków dochodowych od osób fizycznych, podatków od dochodów spółek, podatku od towarów i usług, podatków lokalnych, podatków od czynności cywilnoprawnych, unikania podwójnego opodatkowania;
 • regulacji podatkowych oraz skomplikowanej tematyki podatkowej;
 • wnioskowania o interpretacje podatkowe;
 • konsultacji dotyczących przepisów podatkowych;
 • podatków od dochodów i obrotów;
 • oceny umów handlowych;
 • reprezentacji sądowej oraz przed organami podatkowymi.

Akcyza na samochód

Pracownicy naszej kancelarii oferują pomoc w rozliczaniu podatku akcyzowego od importu samochodów. Nie muszą się Państwo martwić formalnościami zgłoszeniowymi, wypełnianiem dokumentów oraz reprezentacją przed odpowiednimi organami. Prawnicy dbają o to, by wszelkiego rodzaju kwestie związane z procedurą importu auta załatwiane były szybko, sprawnie i bezproblemowo.

Kancelaria adwokacka Augustów

Ceny transferowe, obsługa podmiotów powiązanych

Decydując się na współpracę z Kancelarią Prawa Gospodarczego i Podatkowego mogą być Państwo spokojni o dokumentację cen transferowych. Specjaliści z zakresu prawa podatkowego są do Państwa dyspozycji i odciążą Państwa, przejmując odpowiedzialność nad:

 • sporządzeniem i prowadzeniem dokumentacji cen transferowych;
 • modelami redukcji ryzyka finansowego;
 • minimalizacją negatywnych skutków prawnych trudności rynkowych;
 • minimalizacją ryzyka podatkowego wynikającego ze współpracy z podmiotami powiązanymi.

Kontrola skarbowa i odwołania od decyzji podatkowej

Większość przedsiębiorców, wcześniej czy później, uczestniczy w kontrolach skarbowych. Odpowiednie organy skrupulatnie sprawdzają, czy deklaracje dotyczące zobowiązań podatkowych odpowiadają stanowi faktycznemu. Mimo że tego typu inspekcje często kończą się pozytywnymi wnioskami, spore grono właścicieli firm się ich obawia. Nawiązując współpracę z naszą kancelarią, mogą Państwo pozbyć się obaw. Prawnicy kancelarii poinformują Państwa o wszelkich przysługujących Państwu prawach oraz udzielą fachowego wsparcia we wszystkich obszarach związanych z kontrolą organu podatkowego.

Kiedy wnioski owych organów okazują się być niekorzystne dla przedsiębiorców, również mogą Państwo na nas liczyć. Składamy odwołania od decyzji skarbowej, dążąc do jak najkorzystniejszego wyniku.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług z zakresu prawa podatkowego w Augustowie, a także do zapoznania się z ofertą obejmującą prawo administracyjne, prawo spółek czy prawo cywilne.

Menu