Prawo podatkowe Bielsk Podlaski

Nasza kancelaria zrzesza specjalistów różnych dziedzin prawa. Do współpracy zapraszamy przedsiębiorców, którzy poszukują usług z zakresu prawa celnego i prawa podatkowego. Bielsk Podlaski to jedna z wielu naszych siedzib. Pracujemy także w Zambrowie, Białymstoku czy Ostrołęce.

Prawo podatkowe, pomoc dla mieszkańców Bielska Podlaskiego

Zdajemy sobie sprawę z tego, iż dla wielu przedsiębiorców meandry prawa podatkowego są bardzo zawiłe. Kancelaria Prawa Gospodarczego i Podatkowego radcy prawnego Marka Krzysztofa Wynimko zajmuje się jednak tą dziedziną on ponad 30 lat. Przez ten czas do perfekcji opanowaliśmy umiejętności radzenia sobie z każdą sytuacją, w której główną rolę odgrywają podatki. Cały czas aktualizujemy swoją wiedzę i poszerzamy horyzonty po to, by zapewnić

Państwu kompleksowe usługi na najwyższym poziomie. W skład naszej oferty wchodzi:

  • obsługa przedsiębiorstw z zakresu podatków CIT, PIT, VAT, podatków lokalnych;
  • doradztwo, jak unikać podwójnego opodatkowania;
  • doradztwo oraz opiniowanie regulacji podatkowych i najbardziej skomplikowanych kwestii podatkowych;
  • doradztwo dotyczące opodatkowania obrotów i dochodów;
  • analiza umów handlowych pod kątem podatkowym;
  • optymalizacja podatkowa podczas zawiązywania transakcji handlowych, kapitałowych oraz przyszłych inwestycji;
  • reprezentacja przy kontrolach skarbowych, podatkowych, przed właściwymi organami podatkowymi, sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Prawo celne – charakterystyka usług

Nasze usługi z zakresu prawa celnego również obejmują kompleksowe doradztwo, pomoc i reprezentację przed odpowiednimi organami. Dążymy do tego, by nasi Klienci dopełniali wszelkich obowiązków, jakie zostały na nich nałożone przez regulacje prawne w związku z przepływem towarów, gromadzenia dokumentacji dostaw i nabywania towarów wewnątrz Unii Europejskiej oraz poza jej granicami. Dbamy o to, aby przedsiębiorcy, z którymi współpracujemy, dysponowali odpowiednimi pozwoleniami na stosowanie gospodarczych procedur celnych oraz uproszczonych. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy prowadzą przedsiębiorstwa handlowe i usługowe na terenie kraju oraz poza jego granicami.

Akcyza na samochód – główne zagadnienia

Od wielu lat zajmujemy się rozliczaniem podatku akcyzowego od importu samochodów. Dbamy o załatwienie wszelkich formalności związanych ze zgłoszeniem i reprezentacją przed organami podatkowymi. Wypełniamy we właściwy sposób niezbędne dokumenty, by cała procedura przebiegła szybko i sprawnie. Decydując się na korzystanie z usług kancelarii nie muszą Państwo zaprzątać sobie głowy pytaniami o to, czy wedle panujących przepisów Państwa samochód zostanie uznany za osobowy czy też ciężarowy. Zajmujemy się wszystkimi czynnościami, które podlegają akcyzie. Wyjaśniamy zawiłości i dbamy o każdy szczegół natury prawnej.

Akcyza na samochód z USA Bielsk Podlaski

Kontrola skarbowa

Kancelaria Prawa Gospodarczego i Podatkowego Marka Wynimko, jako zespół specjalistów, wykorzystuje wszystkie możliwe przepisy prawne, by przygotować Państwa przedsiębiorstwo do sprawnego i szybkiego przejścia przez kontrolę skarbową. W sposób kompleksowy analizujemy dokumenty podatkowe oraz powód kontroli. Przygotowujemy taktykę działania. Asystujemy podczas dokonywanych czynności kontrolnych, wnioskujemy (o ile zachodzi taka konieczność) o przeprowadzenie dowodów. Nasze reakcje są szybkie i trafne, co związane jest z wieloletnią praktyką zawodową. Opierając się na przepisach prawa podatkowego działamy tak, by inspekcja zakończyła się pozytywnym dla przedsiębiorstwa rezultatem. Jeśli jednak wynik nie zadowala Klienta, przedstawiamy w formie pisemnej zastrzeżenia do protokołu kontroli oraz składamy odwołania od niekorzystnej decyzji.

Ceny transferowe

Mogą nam także Państwo powierzyć odpowiedzialność za dokumentację cen transferowych. Zajmujemy się oceną ryzyka podatkowego w handlu z podmiotami powiązanymi. Dążymy do redukcji ryzyka finansowego oraz negatywnych skutków prawnych dużej dynamiki rynkowej. Dokładamy wszelkich starań, by podmioty powiązane obsługiwane w naszej kancelarii otrzymywały kompleksową pomoc prawną z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego.

Odwołanie od decyzji skarbowej we współpracy z Kancelarią Radców Prawnych

Jeśli otrzymali Państwo niekorzystną decyzję skarbową i chcą się Państwo od niej odwołać, zapraszamy do współpracy. Tworzymy kompletną dokumentację oraz reprezentujemy Klientów przed odpowiednimi organami. Służymy dogłębną wiedzą i doświadczeniem. Zanalizujemy każdy Państwa wniosek i właściwie się do niego ustosunkujemy, dążąc do jak najkorzystniejszego rozwiązania Państwa problemu związanego z odwołaniem od decyzji podatkowej.

Jesteśmy fachowcami. Dobrymi fachowcami. Mogą Państwo powierzyć nam swoje interesy – zadbamy o nie w odpowiedni sposób. Zapraszamy do kontaktu przedsiębiorców szukających porad z zakresu prawa podatkowego w Bielsku Podlaskim oraz z każdej innej miejscowości na terenie Polski.

Menu