Prawo podatkowe i celne

Prawo podatkowe i celne to dziedziny, w których się specjalizujemy. Stanowią one od wielu lat przedmiot zainteresowań radcy prawnego Marka Krzysztofa Wynimko, który posiada trzydziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw celnych i podatkowych. Dlatego też te obszary prawa są akcentowane szczególnie w działalności naszej kancelarii.

Prawo podatkowe Białystok

Zawiłości prawa podatkowego nie muszą zaprzątać głów przedsiębiorcom

Prawo podatkowe jest obszerną oraz wieloaspektową dziedziną. Aby je zrozumieć i biegle się w nim poruszać potrzebnych jest wiele miesięcy praktyki w stosowaniu jego przepisów. Zdajemy sobie sprawę, że przedsiębiorcy ukierunkowani przede wszystkim na rozwój prowadzonych przez siebie działalności często gubią się w gąszczu przepisów podatkowych, tracąc jednocześnie cenny czas na ich interpretację oraz możliwości zastosowania do sytuacji, w której się znaleźli lub zamierzają znaleźć.

Dlatego też wychodzimy z założenia, że korzystniej jest powierzyć doradztwo podatkowe profesjonalistom, a zyskany w ten sposób czas przeznaczyć na prowadzenie biznesu.

W zakresie prawa podatkowego:

 • doradzamy przedsiębiorcom w zakresie podatków VAT, CIT, PIT, podatków lokalnych, PCC oraz w kwestiach unikania podwójnego opodatkowania,
 • sporządzamy informacje oraz opinie prawne dotyczące obowiązujących regulacji podatkowych i problematycznych zagadnień związanych z opodatkowaniem,
 • występujemy o dokonanie interpretacji podatkowych,
 • wyjaśniamy wątpliwości dotyczące treści oraz stosowania przepisów podatkowych,
 • doradzamy w zakresie wszelkich aspektów opodatkowania dochodów i obrotów,
 • analizujemy umowy handlowe pod kątem minimalizacji obciążeń podatkowych
 • doradzamy w zakresie wypracowania koncepcji optymalizacji podatkowej przy zawieraniu transakcji handlowych oraz kapitałowych, a także pod kątem planowanych inwestycji,
 • reprezentujemy podatników w postępowaniach przed organami podatkowymi, podczas kontroli skarbowej i podatkowej oraz przed sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Przepisy prawa celnego nie są skomplikowane, jeżeli w ich interpretacją zajmują się specjaliści

Przedsiębiorcy uczestniczący w handlu międzynarodowym wiedzą, że procedury celne potrafią znacznie utrudnić dokonanie transakcji dostawy lub nabycia towarów. Przepisy celne często zawierają skomplikowane wymogi prawne lub okazują się niezrozumiałe, co może spowodować problemy z ocleniem towaru w trakcie kontroli celnej.

Warto wykorzystać wówczas wszelkie możliwości pozwalające ograniczyć koszty obsługi handlowej i zminimalizować czas zatrzymania towaru przez organy celne. Najlepiej skorzystać wówczas z usług doradztwa prawnego, które zapewni kompleksową asystę w trakcie wszelkich procedur celnych.

W zakresie prawa celnego zapewniamy przedsiębiorcom kompleksową obsługę prawną.

W szczególności:

 • doradzamy w zakresie obowiązujących procedur celnych, w tym w dopełnieniu obowiązków związanych z przepływem towarów i sporządzeniu dokumentacji wewnątrzwspólnotowej dostawy i nabycia towarów,
 • pomagamy w odzyskaniu należności celnych,
 • uzyskujemy pozwolenia na stosowanie gospodarczych procedur celnych i uproszczonych,
 • reprezentujemy naszych Klientów w postępowaniach przed organami administracji celnej oraz przed sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym w sprawach celnych.

Naszą ofertę kompleksowego doradztwa prawnego w zakresie prawa podatkowego oraz celnego kierujemy do przedsiębiorców dokonujących transakcji na rynku krajowym oraz międzynarodowym. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować Państwu w pełni profesjonalną i skuteczną pomoc prawną.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zarówno przedsiębiorców białostockich, jak i prowadzących działalność w innych miastach Polski.

Menu