Zakładanie spółek Bielsk Podlaski

Zakładanie spółek w Bielsku Podlaskim staje się łatwiejsze. Mogą bowiem Państwo korzystać już z profesjonalnych usług prawniczych i podatkowych Kancelarii Prawa Gospodarczego i Podatkowego radcy prawnego Marka Krzysztofa Wynimko.

Profesjonalizm, doświadczenie, precyzja – niezbędne przy zakładaniu spółki

Współpracując z naszą kancelarią mają Państwo pewność, że na każdym etapie funkcjonowania spółki, począwszy od jej założenia i rejestracji, przez przekształcenie, aż do zakończenia działalności, pracuje ona zgodnie z prawem. Ekspercka wiedza i wieloletnie doświadczenie prawnicze pozwoliły nam do perfekcji opanować wszelkie umiejętności niezbędne podczas wykonywania czynności związanych z obsługą prawną spółek.

Zakładanie spółek w Bielsku Podlaskim

W zależności od tego, czy do życia powołana zostaje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka jawna, spółka partnerska czy też komandytowa, proces prawny przebiega nieco inaczej. W każdym przypadku niezbędna jest szczegółowa wiedza oraz znajomość przepisów dotyczących wspomnianych wcześniej podmiotów prawnych. Na każdym etapie mogą Państwo liczyć na naszą pomoc. Określimy najkorzystniejszą w Państwa przypadku formę prawną przedsiębiorstwa, napiszemy prostą i kompleksową umowę, pomożemy zarejestrować spółkę, a także – o ile zajdzie taka konieczność – będziemy uczestniczyli w przekształceniu spółki, zakończeniu działalności czy doprowadzimy do korzystnego rozwiązania sporu gospodarczego.

Rejestracja spółki

Na etapie rejestracji spółki niezwykle istotne jest właściwe wypełnienie formularzy urzędowych oraz załączników: dokumentacji spółki, jej wspólników i organów. Korzystając z obsługi prawnej naszej kancelarii mogą mieć Państwo pewność, że spółka zostanie zarejestrowana z uwzględnieniem wszystkich okoliczności prawnych.

Zakładanie spółek Bielsk Podlaski

Przekształcenie spółki

Dynamiczne zmiany rynkowe wymuszają często na przedsiębiorcach konieczność przekształceń prawnych. Dostosowując spółki na przykład do prowadzenia szerszych niż dotąd działań należy przejść przez trzy fazy opisane poniżej:

  1. Faza pierwsza – menadżerska. Na tym etapie przygotowujemy wraz ze wspólnikami lub zarządem plan, zgodnie z którym spółka będzie przekształcana. Plan musi powstać na piśmie, należy do niego dołączyć odpowiednie załączniki.
  2. Faza druga – właścicielska. Wspólnicy podejmują uchwały o przekształceniu oraz pisemnie potwierdzają uczestnictwo w spółce przekształconej.
  3. Faza trzecia – sądowa. Na podstawie wniosku przedstawionego przez wspólników lub członków zarządu wpisujemy przekształcenie do Krajowego Rejestru Sądowego.

Umowa spółki

Umowa spółki to dokument regulujący jej funkcjonowanie, określający zakres podejmowania decyzji oraz wspierający komunikację wewnątrz przedsiębiorstwa. By pełnił rolę silnika napędzającego pracę firmy, a nie hamulca spowalniającego jej rozwój, musi być spójny, kompleksowy i dostosowany do aktualnych warunków panujących w konkretnej branży. Dobrze skonstruowana umowa pozwala wyprzedzić konkurencję i działać bez przeszkód.

Zakończenie działalności spółki a pomoc prawna

Zasady obowiązujące podczas kończenia działalności spółki zależne są od jej formy prawnej. Procedury dotyczące rozwiązania spółki osobowej są inne od tych w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wszelkie niuanse prawne zostaną Państwu wyjaśnione przez pracowników naszej kancelarii, którzy dołożą wszelkich starań, by zakończenie działalności przebiegło z najkorzystniejszym możliwym skutkiem.

Jeśli chcą uzyskać Państwo fachową wiedzę z zakresu zakładania spółek w Bielsku Podlaskim oraz ich funkcjonowania nie tylko we wspomnianym regionie, ale na terenie całej Polski, zachęcamy do kontaktu z doświadczonymi ekspertami naszej kancelarii.

Menu