Zakładanie spółek Suwałki

Zakładanie spółek w Suwałkach oraz załatwienie wszelkich spraw związanych z funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych staje się prostsze, gdy usługi prawnicze i podatkowe są na wyciągnięcie ręki.

Zakładanie spółek i rejestracja spółki

Prawo spółek oraz prawo gospodarcze to jedne z wielu dziedzin, którymi zajmuje się nasza kancelaria. Państwa szczególnej uwadze chcielibyśmy w tym miejscu przedstawić zagadnienia związane z zakładaniem spółek oraz ich działalnością.

By powołać spółkę do istnienia, należy zmierzyć się z wieloma zadaniami. Precyzyjnie definiujemy wszystkie kwestie prawne związane z owym procesem. Doradzamy, która forma prawna jest w danym przypadku najwłaściwsza. Odpowiadamy na pytania o zasadność założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jawnej, partnerskiej lub komandytowej. Współtworzymy umowy oraz inne dokumenty, asystujemy podczas wypełniania formularzy urzędowych, określamy prawne ramy wniesienia wkładów na pokrycie kapitału zakładowego (również niepieniężnego), pilnujemy, by powołanie zarządu, rady nadzorczej czy komisji rewizyjnej odbyło się z uszanowaniem panujących przepisów.

Dbamy o właściwe i sprawne zarejestrowanie spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym. Sprawdzamy, czy skompletowane zostały wszystkie wymagane dokumenty, takie jak akt założycielski, dokumenty potwierdzające powołanie członków zarządu, wykaz wspólników, czy odpowiednie oświadczenia. Eliminujemy wszelkie pomyłki, by nie doprowadzić do sytuacji, w której wniosek zostanie zwrócony.

Przekształcenie spółki w Suwałkach

Dynamika rynkowa powoduje, że przedsiębiorcy muszą nieustannie modernizować i przekształcać swoje jednostki gospodarcze. Czuwamy nad tym, by owe procesy odbywały się zgodnie z zapisami Kodeksu Spółek Handlowych. W każdej z trzech faz – menadżerskiej, właścicielskiej i sądowej – wykonujemy odpowiednie posunięcia, by wszelkie zmiany przebiegały sprawnie, szybko i nie stanowiły bariery prawnej w rozwoju firmy.

Przekształcenie spółki jawnej Suwałki

Umowa spółki

By stworzyć umowę, która nie będzie budziła zastrzeżeń pod względem formalno-prawnym, a zarazem stanowić będzie praktyczne i solidne narzędzie wspierające funkcjonowanie oraz rozwój przedsiębiorstwa, nie wystarczy ściągnąć z Internetu dostępnego druku i go podpisać. Każdy dokument musi uwzględniać indywidualne cechy spółki, specyfikę branży, plany rozwojowe oraz szereg innych kwestii. Specjaliści z zakresu prawa spółek pracujący w naszej kancelarii przedstawią Państwu umowę kompleksową i wyczerpującą, jasną, o odpowiednim stopniu szczegółowości. Tworzymy pisma ułatwiające komunikację oraz funkcjonowanie spółek. Zapraszamy do współpracy w tym zakresie.

Zakończenie działalności spółki na terenie Suwałk

Jeśli rozważają Państwo zakończenie działalności, warto udać się po poradę prawną. Eksperci posiadają rozległą wiedzę dotyczącą rozwiązań prawnych korzystnych dla właścicieli spółek oraz służą radą z zakresu gromadzenia niezbędnej dokumentacji czy procesu wyrejestrowania spółki.

W ważnych sprawach warto zdać się na specjalistów. A pracownicy Kancelarii Prawa Gospodarczego i Podatkowego radcy prawnego Marka Krzysztofa Wynimko to zdecydowanie eksperci w swoich dziedzinach. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy planują założyć spółkę w Suwałkach, regionie północno-wschodnim oraz na terenie całego kraju.

Menu