Kancelaria radców prawnych

Kancelaria radców prawnych to miejsce skupiające prawników starannie dobranych pod kątem wyspecjalizowanych usług prawnych, które świadczone są przede wszystkim na rzecz przedsiębiorców lub osób prywatnych. Jej pracownicy są merytorycznie przygotowani do wykonywania zawodu, bardzo często szkolili się pod okiem najlepszych fachowców w swojej dziedzinie. Oprócz wiedzy prawniczej i doświadczenia wpojono nam zasady etyki zawodowej oraz bezwzględnego respektowania obowiązującego prawa.

Kancelaria radców prawnych Białystok

Cechy dobrej kancelarii radców prawnych z Białegostoku

Podstawowym kryterium wyróżniającym dobre kancelarie jest to, że świadczone przez nie usługi prawnicze cechuje wszechstronne podejście do problemu prawnego. Oznacza to, że doradztwo nie kończy się na sporządzeniu pisma czy umowy. Radcy prawni spoglądają dalej.

  • Informują o konsekwencjach prawnych i podatkowych określonej decyzji, wywołujących skutki w sferze praw i obowiązków.
  • Analizują zaistniałą sytuację biznesową, proponują rozwiązania najbardziej optymalne, zawsze mając na uwadze interesy klientów.
  • Myślą perspektywicznie i patrzymy na sprawę całościowo.

Dzięki skupieniu w takim miejscu osób o różnych specjalizacjach doradztwo ma także charakter wielowymiarowy.

Połączenie sił podczas współpracy nad określoną sprawą pozwala na znalezienie najlepszych rozwiązań oraz rozstrzygnięcie nawet najbardziej skomplikowanych sytuacji prawnych, także pod kątem ich skutków podatkowych.

Nieszablonowość w pracy radców prawnych

Ważne jest również to, że jeżeli jest taka potrzeba, rzetelni radcy prawni podejmują działania niestandardowe i odważne, często nieszablonowe decyzje. Jeśli biegle zna się swoją dziedzinę, nie ma sprawy nie do rozwiązania. Kompetentny specjalista unika jakichkolwiek myślowych ograniczeń i używa wyobraźni jako pomocniczej metody rozwiązania problemu.

W ten sposób sprawy zawiłe mogą być traktowane jako wyzwanie, a te z pozoru beznadziejne – jako łamigłówki do rozwiązania.

Misją radców prawnych jest przybliżenie ich klientom prawa i udostępnienie im możliwości, które daje, aby mogli oni osiągnąć z powodzeniem wszystkie zamierzone cele biznesowe i osobiste.

Radcy prawni Białystok

W kancelariach radców prawnych pracują także adwokaci

Często w zespole kancelarii spotkać można doradców podatkowych oraz prawników o różnych uprawnieniach zawodowych: radców prawnych i adwokatów. Pomimo przejścia różnych dróg w uzyskaniu tych tytułów oraz skupienia w różnych korporacjach zawodowych, ich uprawnienia zawodowe w zasadzie się nie różnią. Są jednakowe także w zakresie prawa karnego i karnego skarbowego, w których obrońcami mogą być obecnie nie adwokaci, ale także radcowie prawni.

Kto powinien zasięgnąć porady w kancelarii radców prawnych?

Wiele spraw, z którymi mamy do czynienia na co dzień w życiu prywatnym jak też prowadząc biznes staje się o wiele prostszymi, jeśli spojrzy się na nie w odpowiednim świetle.

Radcowie prawni z kancelarii bardzo często potrafią pokazać tę lepszą stronę, korzystniejsze wyjście z sytuacji. To pomoc, której nie warto sobie odmawiać.

Menu