Radca prawny

Kancelaria Prawa Gospodarczego i Podatkowego z siedzibą przy ul. Krakowskiej 4 lok. U4/1 w Białymstoku świadczy usługi prawne od ponad 11 lat. Jej założycielem jest radca prawny Marek Krzysztof Wynimko – praktyk z niemalże trzydziestoletnim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w Izbie Skarbowej w Białymstoku, Urzędzie Kontroli Skarbowej w Białymstoku oraz w trakcie prowadzenia indywidualnej praktyki prawniczej.

Zespół kancelarii tworzą ponadto młodzi prawnicy posiadający znakomite merytoryczne przygotowanie do samodzielnego prowadzenia spraw z określonych dziedzin prawa oraz posiadający praktykę umożliwiającą świadczenie profesjonalnego doradztwa prawnego, obejmującego także prowadzenie bieżącej obsługi prawnej.

Nasza kancelaria radców prawnych z Białegostoku pozostaje otwarta na współpracę z Klientami biznesowymi z różnych branż

Kancelaria świadczy obecnie kompleksowe usługi prawne instytucjom publicznym, a także przedsiębiorcom i spółkom działającym w branży paliwowej, budowlanej, energetycznej, samochodowej oraz produkcyjnej. Pozostajemy także otwarci na współpracę z Klientami biznesowymi działającymi w innych sektorach gospodarki, niezależnie od formy prawnej prowadzonego przez nich przedsiębiorstwa oraz miejsca ich siedziby. Pod tym względem jesteśmy elastyczni – zawsze poszukujemy najbardziej dogodnych dla naszych Klientów rozwiązań dotyczących współpracy z nami.

Naszą ofertę adresujemy także do Klientów indywidualnych potrzebujących profesjonalnej i skutecznej pomocy prawnej, zarówno doraźnej, jak i długoterminowej.

Praktykujemy oraz oferujemy usługi prawne w następujących obszarach prawa:

Kancelaria to zespół radców prawnych i adwokatów świadczących kompleksowe usługi w swojej dziedzinie

W dniu 1 lipca 2015 r. uprawnienia procesowe adwokatów i radców prawnych zostały zrównane. Oznacza to, że mogą oni obecnie świadczyć takie same usługi reprezentacji procesowej, w tym występować w roli obrońcy w postępowaniu karnym. Nowelizacja ta doprowadziła do ostatecznego zatarcia różnic w zakresie uprawnień pomiędzy tymi zawodami.

Można więc powiedzieć, że obecnie są to dwa identyczne zawody, różniące się jedynie nazwą i kolorem żabotu w todze. Ich połączenie organizacyjne wydaje się kwestią czasu i prędzej czy później stanie się faktem.

Obsługa prawna przedsiębiorców Białystok

Zasady współpracy nasi prawnicy i radcowie prawni dostosowują do potrzeb naszych Klientów

Wskutek dokonanej nowelizacji nasza kancelaria radców prawnych mogła rozszerzyć katalog oferowanych usług prawnych o reprezentację procesową w sprawach karnych skarbowych. Dzięki temu w chwili obecnej świadczymy pełen zakres usług w dziedzinie prawa podatkowego, którego naruszenie skutkuje pociągnięciem do odpowiedzialności karno – skarbowej.

Specjalizujemy się w obsłudze prawnej przedsiębiorców i spółek handlowych

Interesy biznesowe i majątkowe naszych Klientów oraz prowadzonych przez nich przedsięwzięć gospodarczych stawiamy zawsze na pierwszym planie. Dlatego też w naszej codziennej praktyce tak bardzo koncentrujemy się na tych dziedzinach prawa, które regulują zasady funkcjonowania przedsiębiorstw na rynku towarów i usług. Dzięki skupieniu w szeregach naszej kancelarii radców prawnych specjalistów z różnych obszarów prawa jesteśmy w stanie zadbać o Państwa interesy w sposób kompleksowy.

W zależności od preferencji oraz oczekiwań Klientów nasze usługi mogą polegać na:

  • prowadzeniu stałej całościowej obsługi prawnej,
  • prowadzeniu określonego rodzaju spraw,
  • podejmowaniu sprecyzowanych czynnościach we wskazanej sprawie (np. udzielenie porady prawnej, sporządzenie opinii lub analizy prawnej, zredagowanie umowy, przygotowanie środka zaskarżenia itp.),
  • doradztwie w określonym obszarze prawa lub w ramach wyszczególnionego przedsięwzięcia,
  • zastępstwie procesowym w postępowaniach prowadzonych przed: organami administracji publicznej, organami podatkowymi i celnymi, organami kontroli skarbowej, sądami powszechnymi i administracyjnymi, a także przed Sądem Najwyższym i Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Serdecznie zapraszamy Państwa z Białegostoku, Suwałk, Łomży i okolic do zapoznania się ze szczegółową ofertą oraz informacjami zawartymi w poszczególnych zakładkach dostępnych na naszej stronie internetowej, na której niezmiernie miło jest nam Państwa gościć.

Menu